736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Skup mieszkańSKUP MIESZKAŃ

Skup mieszkań to jedna z możliwości dla tych osób, które chcą z jakiegoś powodu szybko sprzedać mieszkanie - bądź inną nieruchomość - dom, lokal usługowy, a nawet grunty rolne czy działkę budowlaną.
Tego typu skupy prowadzone są przez agencję, które specjalizują się właśnie w tej dziedzinie. Tak jak agencja M1M2, która zajmuje się nie tylko samym skupem nieruchomości, ale również oddłużaniem nieruchomości i zamianą mieszkań.

Na czym polega skup mieszkań, skup nieruchomości i co daje sprzedaż mieszkania do takiego skupu? Pędzimy z odpowiedzią.

Przede wszystkim, jeżeli chcecie szybko, bez pośredników, bez zbędnych formalności, robienia zdjęć, wystawiania ogłoszeń, przyjmowania potencjalnych kupców - sprzedać swoje mieszkanie należy zgłosić się do firmy M1M2 (działa na terenie Krakowa i jego okolic). Kiedy już skontaktujecie się z firmą, przedstawiciel przyjedzie zobaczyć mieszkanie, bądź przejrzy zdjęcia i dokumentację - w zależności jaką formę spotkania ustalicie. Następuje wstępna wycena mieszkania, możecie ją jeszcze oczywiście negocjować. Kiedy już cena za mieszkanie będzie Wam odpowiadać agent przedstawi wszystkie warunki sprzedaży. Podpiszecie umowę u notariusza (przedwstępną), następnie po dostarczeniu odpowiednich dokumentów transakcja zostanie zakończona.

O jakie dokumenty chodzi?

  • imię i nazwisko właściciela nieruchomości
  • rozmiar sprzedawanego mieszkania
  • lokalizacja
  • wszelkie informacje dotyczące ewentualnych kredytów hipotecznych bądź zadłużeń, które mogą ciążyć na sprzedawanej nieruchomości

 

Trzeba jak najszybciej skompletować wyżej wymienione dokumenty, akt własności, Numer Księgi Wieczystej (dla domów i działek będą to jeszcze wypisy z rejestru gruntów). Jeśli jak już wspomnieliśmy będzie to nieruchomość obciążona hipoteką czy innymi długami, również taka dokumentacja będzie tu niezbędna.

Zajmujemy się nie tylko skupem mieszkań, ale również skupem domów, lokali usługowych, a nawet gruntów rolnych i działek budowlanych.

Dlaczego coraz więcej osób chce sprzedać mieszkanie w skupie?

  • pilnie potrzebują gotówki
  • pilnie potrzebują pieniędzy na spłatę zadłużenia
  • ponieważ nieruchomość jest zadłużona (nawet kiedy jest ona już obciążona egzekucją komorniczą - skup mieszkań w takiej sytuacji jest nadal możliwy)
  • chcą szybko pozbyć się nieruchomości otrzymanej w spadku

 

Skup mieszkań zadłużonych jest możliwy niemal z każdą kwotą ciążącą na nieruchomości (hipoteka, egzekucja komornicza, długi spowodowane nieopłacaniem bieżących rachunków).

Ile mogę otrzymać za moją nieruchomość sprzedając ją w skupie?
Oczywiście to ile możecie otrzymać za mieszkanie w skupie zależy od początkowej wyceny jakiej dokona agent. Wiadomo, że w skupie nie otrzyma się takiej kwoty jaką można było by dostać sprzedając mieszkanie przez agencję nieruchomości czy samodzielnie - tutaj jednak chodzi o czas. Sprzedaż mieszkania w skupie to gwarancja otrzymania naprawdę szybkiej gotówki. Otrzymają więc Państwo 65-70% wartości nieruchomości, w niektórych agencjach kwota sięgnie nawet 80%. Jeśli jednak mieszkanie jest zadłużone, warto wiedzieć, iż nie otrzyma się za nie więcej niż 70% wartości.

Dlaczego akurat w skupie sprzedać swoje mieszkanie?
Zapewne każdy ktoś choć odrobinę orientuje się w rynku nieruchomości wie, że wciąż powstają nowe mieszkania, lokale użytkowe... Co za tym idzie - coraz trudniej jest sprzedać "starą" nieruchomość. Kiedy czas Państwa nie goni, oczywiście można próbować sprzedać mieszkanie na własną rękę, czy skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Kiedy jednak potrzebują Państwo szybkiej sprzedaży, z różnych powodów - skup mieszkań i innych nieruchomości może okazać się znakomitym rozwiązaniem. Co najważniejsze, w skupie nieruchomości możliwe jest sprzedanie mieszkania zadłużonego - szybko pozbędą się Państwo długów i odzyskają płynność finansową i co najważniejsze - spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Firma M1M2 od wielu lat działa na rynku nieruchomości i zajmuje się skupem mieszkań, oddłużaniem nieruchomości, a także zamianą mieszkań. Jeśli więc znaleźli się Państwo w sytuacji, kiedy chcecie szybko pozbyć się swojego mieszkania (nawet zadłużonego bądź tego, na którym już ciąży egzekucja komornicza) na terenie Krakowa bądź jego okolic – koniecznie zgłoście się Państwo do agentów firmy M1M2 a na pewno pozbędziecie się szybko problemów, długów, zyskacie z powrotem płynność finansową czy po prostu będą mieli Państwo szybki zastrzyk gotówki!

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!