736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy1JAK SPRZEDAĆ MIESZKANIE W KAMIENICY?

Mieszkanie w kamienicy ma swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Niestety... Większość mieszkań w kamienicach to lokale do remontu, a posiadanie takiej nieruchomości to często kłopot kiedy chcemy się jej szybko pozbyć bo nie chcemy w niej mieszkać. Problemem jest brak gotówki na wyremontowanie takiego lokalu, bo nie są to drobne pieniądze. Jeśli więc odziedziczyli Państwo mieszkanie w kamienicy, mieszkają Państwo w kamienicy, ale chcecie się wyprowadzić - pozostaje wam jedno - wystawić mieszkanie na sprzedaż.

W ogłoszeniach zarówno prywatnych jak i w biurach nieruchomości "wisi" wiele ogłoszeń o sprzedaży mieszkań w kamienicy, co ciekawe, mieszkania te są stosunkowo tanie (ale trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia remontu).

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?

Jakie są wady i zalety mieszkania w kamienicy? Przeczytajcie nasz artykuł.

Jedna z głównych wad mieszkań w kamienicy jest ich stan techniczny. Kamienice bowiem nie należą do najmłodszych, wiemy przecież jak kiedyś budowano - to zupełnie inne metody niż dziś - dziś materiały są dużo trwalsze. Każdy kto interesuje się mieszkaniem w kamienicy, obawia się również wad technicznych, architektonicznych w lokalu.
Jako sprzedający mieszkanie w kamienicy mogą Państwo zostać poproszeni o zgodę na wydanie przez administratora budynku pisemnych informacji takich jak kwota funduszu remontowego i daty ostatnio przeprowadzanego remontu kamienicy. Jeśli stan techniczny budynku jest dobry, kupujący na tym nie poprzestanie. Sprawdzi on również kwestie związane ze wspólnotą mieszkaniową, która zarządza kamienicą.

Dla kupującego mieszkanie w kamienicy bardzo ważne będą również informacje o kosztach eksploatacji mieszkania w kamienicy a także wysokość opłat za ogrzewanie, kwotę jaką należy przeznaczyć na fundusz remontowy... Główną wadą mieszkania w kamienicy jest też brak windy... Wiele osób zwraca na to uwagę kupując mieszkanie na wyższym piętrze. Jeśli więc chcesz sprzedać mieszkanie w kamienicy samodzielnie – czeka Państwa bardzo długa i żmudna droga – nie wiadomo też kiedy i czy w ogóle ktoś zainteresuje się Państwa mieszkaniem.

Zalety mieszkania w kamienicy?
Jedna z głównych zalet jest oczywiście styl mieszkania, pomieszczenia są wysokie, jasne, mają najczęściej duże okna od podłogi po sam sufit. Kolejną zaletą jest również sama lokalizacja, kamienice głównie mieszczą się w centrum miast, to świetna wiadomość dla tych, którzy nie posiadają samochodu.

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?
Najlepiej po prostu skontaktować się naszą firmą - M1M2. Zajmujemy się skupem nieruchomości różnego typu. Skupujemy nieruchomości w każdym stanie a nawet te z nieuregulowaną sytuacją prawną czy te zadłużone. Wypełniając formularz kontaktowy mamy możliwość zapoznania się z Państwa sprawą. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h – z nami szybko można pozbyć się problemu i otrzymać gotówkę w kilka dni.

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?
Już nie muszą się Państwo martwić, że wasze mieszkanie w kamienicy będzie stało puste i nikt się nim nie zainteresuje. Pierwszy krok oczywiście należy do Państwa, mianowicie skontaktowanie się z nami – rozwiązaniem zajmą się doświadczeni i kompetentni agenci.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!