736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy1JAK SPRZEDAĆ MIESZKANIE W KAMIENICY?

Mieszkanie w kamienicy ma swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Niestety... większość mieszkań w kamienicach to lokale do remontu a posiadanie takiej nieruchomości to często kłopot kiedy chcemy się jej szybko pozbyć bo nie chcemy w niej mieszkać. Problemem jest brak gotówki na wyremontowanie takiego lokalu, bo nie są to drobne pieniądze. Jeśli więc odziedziczyliście mieszkanie w kamienicy, mieszkaliście w kamienicy, ale chcecie się wyprowadzić - pozostaje wam jedno - wystawić mieszkanie na sprzedaż. W ogłoszeniach zarówno prywatnych jak i w biurach nieruchomości "wisi" wiele ogłoszeń o sprzedaży mieszkań w kamienicy, co ciekawe, mieszkania te są stosunkowo tanie (ale trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia remontu).

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?

Jedna z głównych wad mieszkań w kamienicy jest ich stan techniczny. Kamienice bowiem nie należą do najmłodszych, wiemy przecież jak kiedyś budowano - to zupełnie inne metody niż dziś - dziś materiały są dużo trwalsze. Każdy kto interesuje się mieszkaniem w kamienicy, obawia się również wad technicznych, architektonicznych w lokalu.

Jako sprzedający mieszkanie w kamienicy możesz zostać poproszony o zgodę na wydanie przez administratora budynku pisemnych informacji takich jak kwota funduszu remontowego i daty ostatnio przeprowadzanego remontu kamienicy. Jeśli stan techniczny budynku jest dobry, kupujący na tym nie poprzestanie. Sprawdzi on również kwestie związane ze wspólnotą mieszkaniową, która zarządza kamienicą. Dla kupującego mieszkanie w kamienicy bardzo ważne będą również informacje o kosztach eksploatacji mieszkania w kamienicy a także wysokość opłat za ogrzewanie, kwotę jaką należy przeznaczyć na fundusz remontowy... Główną wadą mieszkania w kamienicy jest też brak windy... Wiele osób zwraca na to uwagę kupując mieszkanie na wyższym piętrze.

Zalety mieszkania w kamienicy?
Jedna z głównych zalet jest oczywiście styl mieszkania, pomieszczenia są wysokie, jasne, mają najczęściej duże okna od podłogi po sam sufit. Kolejną zaletą jest również sama lokalizacja, kamienice głównie mieszczą się w centrum miast, to świetna wiadomość dla tych, którzy nie posiadają samochodu.

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?
Jeśli posiadacie mieszkanie w kamienicy na sprzedaż, macie kilka rozwiązań w jaki sposób możecie je sprzedać. Wybierzecie ten, który będzie wam najbardziej odpowiadał.

Mianowicie:

    • możecie spróbować sprzedać takie mieszkanie samodzielnie. Pamiętajcie jednak, że to proces długotrwały, trzeba przygotować zdjęcia, ogłoszenia, trzeba mieć czas na przyjmowanie w mieszkaniu potencjalnych kupców
    • możecie udać się do biura nieruchomości i tam wystawić swoje mieszkanie na sprzedaż - za taką usługę jednak sporo zapłacicie
    • możecie też udać się do firmy, która zajmuje się skupem nieruchomości. Sprzedacie wtedy mieszkanie bardzo szybko i za gotówkę, choć na pewno nie dostaniecie stu procent wartości nieruchomości

 

Jak sprzedać mieszkanie w kamienicy?
Udajcie się do biura skupów nieruchomości. Jednym z nich jest firma M1M2, zajmują się skupem przeróżnych nieruchomości na terenie Krakowa i okolic. Kupują nawet mieszkania zadłużone! Jeśli więc chcecie szybko pozbyć się problemu i jak najszybciej sprzedać mieszkanie, skup będzie dla Was świetnym rozwiązaniem.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!