736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać domJAK SPRZEDAĆ DOM?

Sprzedaż domu to bardzo złożony i pracochłonny proces. Wymaga wielu przygotowań, skompletowania sterty dokumentów i dopełnienia wielu formalności. Jeśli chcecie Państwo sprzedać swój dom, nadchodzimy z pomocą.

Jak przygotować dom do sprzedaży?
Przed samą sprzedażą należy zadbać o wygląd zarówno samego budynku jak i jego otoczenia. Uporządkuj więc działkę, usuń zniszczone przedmioty, przystrzyż trawnik, zimą odśnież przejście, sprawdź instalacje i napraw ewentualne drobne usterki, jeśli widzisz taką potrzebę - odśwież wnętrze, starannie wysprzątaj każde pomieszczenie.

Czy od samego myślenia o przygotowaniu domu na sprzedaż kręci wam się w głowie? Tego wszystkiego możecie uniknąć! Na naszej stronie znajdą Państwo formularz kontaktowy – napiszcie jaki macie problem – czy potrzebują Państwo szybkiej gotówki, czy chcą Państwo pozbyć się niechcianej nieruchomości... – nasi fachowcy odezwą się do was w ciągu 24h, a Wy pozbędziecie się problemu bez przysłowiowego kiwnięcia palcem!

Jak sprzedać dom? - Jakie dokumenty przygotować do sprzedaży domu?

Najważniejszy będzie numer księgi wieczystej. Można wyjąć odpis z ksiąg, jednak najczęściej księgę sprawdza notariusz bo jest ona dostępna w formie elektronicznej:

  • dział I - informacje o nieruchomości (adres, powierzchnia nieruchomości, liczba kondygnacji)
  • dział II - informacje o właścicielu bądź właścicielach
  • dział III - prawa i roszczenia (np. służebność)
  • dział IV - hipoteki

Konieczne będą też dokumenty, które poświadczają, że sprzedający ma tytuł prawny do nieruchomości i w jaki sposób go nabył.

Warto mieć te dokumenty przy sobie kiedy dom przyjdzie oglądać agent z firmy M1M2 – to znacznie przyspieszy proces sprzedaży.

Jeśli sprzedajecie dom wraz z działką, kolejnymi dokumentami, które możecie przygotować są:

  • zaświadczenie o przeznaczeniu nieruchomości
  • decyzja o warunkach zabudowy
  • zaświadczenie czy nieruchomość znajduje się w strefie rewitalizacji
  • zaświadczenie że w nieruchomości nie ma już zameldowanych osób
  • decyzja o wysokości podatku od nieruchomości
  • wypis z rejestru gruntów
  • dokumentacja techniczna domu i pozwolenie na jego użytkowanie
  • świadectwo energetyczne budynku

Jeśli nie mają Państwo głowy do tego typu formalności, bądź zwyczajnie nie mają Państwo na to czasu – nasi fachowcy z firmy M1M2 sami zadbają o niezbędną dokumentację.

Jak sprzedać dom z kredytem hipotecznym?
Zdaniem wielu właścicieli nieruchomości sprzedaż domu na którym ciąży kredyt hipoteczny jest niemożliwa - to nie prawda. Jeżeli saldo kredytu jest niższe niż cena transakcji sprawa jest mało skomplikowana. Kwota ze sprzedaży domu pokrywa po prostu pozostałą do spłaty część kredytu. Jeżeli jednak saldo kredytu jest wyższe... Sprzedający z własnych pieniędzy musi pokryć te część kredytu, na którym środków ze sprzedaży domu nie wystarczy. Można też przenieść hipotekę na inną nieruchomość jeśli jest taka możliwość. Brzmi bardzo skomplikowanie? Jest proste rozwiązanie!

Jak sprzedać dom bardzo szybko i za otrzymać gotówkę do ręki?
Jeśli chcą Państwo naprawdę szybko sprzedać swój dom - niezależnie od powodu - potrzebne są pieniądze na spłatę długów, wyprowadzka za granicę, pozbycie się niechcianej nieruchomości... Zapraszamy do skontaktować się z naszą firmą M1M2 – poprzez formularz na naszej stronie internetowej – zajmujemy się skupem nieruchomości - również tych obciążonych hipoteką bądź zadłużonych.

Firma M1M2 to przede wszystkim ludzie, którzy chcą pomóc, do każdej sprawy podchodzą rzetelnie i indywidualnie – doświadczeni profesjonaliście, których praca jest pasją.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!