736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać działkę rolną budowlanąJAK SPRZEDAĆ DZIAŁKĘ ROLNĄ / BUDOWLANĄ?

Zacznijmy artykuł odpowiadając sobie na pytanie, jaka różnica jest między działką rolną a budowlaną? Jaką działkę szybciej można sprzedać? Różnice, wady i zalety.

Czytając poniższy artykuł dowiecie się nie tylko jakie różnice są pomiędzy działkami, ale również jak sprzedać działkę rolną / budowlaną.

Coraz częściej można gdzieś usłyszeć czy przeczytać, że warto jest zainwestować swoje pieniądze w kupno ziemi. Takie rozwiązanie, taka inwestycja, w tych niespokojnych i niepewnych czasach wydaje się bardzo rozsądna. Powstaje tu jednak pytanie... na jakie grunty przeznaczyć swoje pieniądze? Rolne czy budowlane? Następne pytanie zaś - jak sprzedać działkę rolną / budowlaną?

Grunty rolne to nic innego jak ziemia, która została w ewidencji zaklasyfikowana jako użytek rolny. Chodzi o to, czy na terenie była kiedykolwiek prowadzona działalność rolnicza. Grunty rolne to prosto mówiąc - kawał ziemi, który możemy przeznaczyć pod uprawę.
Grunty budowlane zaś to wytyczona działka, które nadaje się pod budowę - jest w ten sposób zaklasyfikowana i będziemy mieć pozwolenie na budowę nieruchomości na tej ziemi. Mianem gruntów budowlanych określimy też miejsce, ziemię, na której kiedyś stał budynek jednak został on wyburzony.

Jak sprzedać działkę rolną / budowlaną?
Właściwie są dwa główne sposoby by pozbyć się działki zarówno rolnej jak i budowlanej. Wszystko zależy od tego czy zależy wam na wysokiej cenie czy na cenie nieco niższej ale za to możecie się szybko pozbyć problemu.

Jeśli nie spieszy wam się ze sprzedażą, możecie sprzedać działkę podobnie jak każdą inną nieruchomość. Zrobić zdjęcia, przygotować komplet dokumentów potrzebnych do jej sprzedaży (odpis z księgi wieczystej, dokument stwierdzający nabycie prawa własności do działki (akt notarialny lub postanowienie sądu), wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wyrys z rejestru gruntów, wypis z ewidencji gruntów (z Miejskiego lub Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej), warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta),wystawić ogłoszenia i czekać.
Możecie też udać się do biura nieruchomości, które pomoże sprzedać wam działkę, jednak za odpowiednim wynagrodzeniem...
Możecie również udać się do skupu nieruchomości.

Jak sprzedać działkę rolną / budowlaną w skupie?
Nic prostszego. Udajecie się na spotkanie z agentem firmy, ten wycenia działkę, proponuje cenę – jeśli ją zaakceptujecie, to już następnego dnia możecie udać się do notariusza i otrzymać gotówkę do ręki. Sprzedaż ta jest bardzo szybka i to świetna opcja dla tych, którzy chcą szybko pozbyć się problemu, ale nie zależy im na zbyt wygórowanej kwocie za działkę – w skupie nie otrzymacie 100% wartości działki.

Jedną z takich firm jest firma M1M2, która działa na terenie Krakowa i okolic.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!