736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać działkę rolną budowlanąJAK SPRZEDAĆ DZIAŁKĘ ROLNĄ / BUDOWLANĄ?

Zacznijmy artykuł odpowiadając sobie na pytanie, jaka różnica jest między działką rolną, a budowlaną? Jaką działkę szybciej można sprzedać? Różnice, wady i zalety.

Czytając nasz artykuł dowiecie się nie tylko jakie różnice są pomiędzy działkami, ale również jak sprzedać działkę rolną/budowlaną.

Jak sprzedać działkę rolną/budowlaną?
Grunty rolne to nic innego jak ziemia, która została w ewidencji zaklasyfikowana jako użytek rolny. Chodzi o to, czy na terenie była kiedykolwiek prowadzona działalność rolnicza. Grunty rolne to prosto mówiąc - ziemia, która może być przeznaczona pod uprawę.
Grunty budowlane zaś to wytyczona działka, które nadaje się pod budowę - jest w ten sposób zaklasyfikowana i będziemy mieć pozwolenie na budowę nieruchomości na tej ziemi. Mianem gruntów budowlanych określane jest też miejsce, ziemia, na której kiedyś stał budynek jednak został on wyburzony.

Jak sprzedać działkę rolną/budowlaną?
Właściwie są dwa główne sposoby by pozbyć się działki zarówno rolnej jak i budowlanej. Wszystko zależy od tego czy zależy wam na szybkiej sprzedaży – a na pewno chcecie się pozbyć nieruchomości szybko i pozbyć się problemu?

Najszybciej sprzedacie swoją nieruchomość kontaktując się z naszą firmą M1M2 – za pomocą formularza kontaktowego – kontaktujemy się do 24 godzin od wysłania wiadomości.
Na spotkanie z naszym agentem warto przygotować komplet dokumentów potrzebnych do sprzedaży działki (odpis z księgi wieczystej, dokument stwierdzający nabycie prawa własności do działki (akt notarialny lub postanowienie sądu), wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wyrys z rejestru gruntów, wypis z ewidencji gruntów (z Miejskiego lub Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej), warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta) – znacznie ułatwi to sprzedaż działki – jeśli jednak nie mają Państwo do tego głowy, bądź z jakichś powodów nie potrafią Państwo załatwić dokumentacji – spokojnie – specjaliści z naszej firmy M1M2 zajmą się wszystkim za was, informując was o podjętych krokach.

Jak sprzedać działkę rolną/budowlaną?
Agent naszej firmy umówi się z Państwem na spotkaniu w celu obejrzenia działki i jej wyceny, następnie zaproponuje Państwu cenę – jeśli cena ta zostanie przez Państwa zaakceptowana, agent dopełni wszelkich formalności, by następnie udać się do notariusza i wypłacić Państwu gotówkę. Sprzedaż ta jest bardzo szybka i to świetna opcja dla tych, którzy chcą szybko pozbyć się problemu – możecie uzyskać aż 80% ceny nieruchomości!

Specjaliści służą pomocą, na pewno będą Państwo zadowoleni ze współpracy!

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!