736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

!!! NA CHWILĘ OBECNĄ NIE PROWADZIMY PONIŻSZYCH USŁUG !!!

Oddłużanie lokatorówODDŁUŻANIE LOKATORÓW

Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego lata 2020-2021 długi czynszowe ciążą na ponad 1.5 miliona lokatorów. Nie jest to dziwne, czasy pandemii dały w kość nie tylko firmom, ale również osobom prywatnym, które straciły pracę, a co za tym idzie - płynność finansową. Długi zaczęły rosnąć...

Te dane to tylko długi na czynszu, istnieje jeszcze wiele lokatorów zadłużonych kredytem hipotecznym czy mieszkaniowym. Są jeszcze inne długi, które mogą grozić utratą nieruchomości (kredyty gotówkowe, pożyczki pozabankowe, które mogą prowadzić do licytacji komorniczej mieszkania). Oddłużanie lokatorów ma na celu uniknięcie najgorszego scenariusza - utraty dachu nad głową.

Oddłużanie lokatorów - wyjaśniamy na czym polega

Oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem na oddłużenie lokatora jest spłata długu, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Całkowita spłata długu pozwoli również na "zdjęcie" hipoteki - nie będą Państwo się już martwić, że kiedykolwiek stracicie mieszkanie, że zostanie wystawione na licytację komorniczą.
Problem pojawia się w momencie, kiedy osoba zadłużona zwyczajnie traci płynność finansową i z różnych powodów nie ma możliwości spłacania zadłużenia, które zaczyna z miesiąca na miesiąc narastać - nie wspominając już o odsetkach, które często bywają ogromne.

Trzeba tutaj wspomnieć, że jeśli już mieszkanie trafi na licytację komorniczą to po sprzedaży nieruchomości, komornik odda dłużnikowi nadwyżkę wylicytowanej ceny, jeśli takowa jest większa niż łączny dług. Trzeba wiedzieć, że całkowita wartość zadłużenia będzie powiększona dodatkowo o koszty sprzedaży nieruchomości i wynagrodzenie dla komornika.
Może być również tak, że z początku oszacowanie wartości mieszkania było niskie. W takiej sytuacji, podczas pierwszej licytacji komorniczej minimalna cena wywoławcza, a tym samym najniższa cena zakupu będzie wynosić 75% oszacowania wykonanego przez rzeczoznawcę. Zaś jeśli dojdzie do drugiej licytacji, analogiczny limit spadnie do 2/3 szacunkowej wartości mieszkania.

Oddłużanie lokatorów - zasady

Oddłużanie lokatorów to nic innego jak pozbycie się długu i niedopuszczenie do licytacji komorniczej mieszkania. Można to zrobić sprzedając szybko mieszkanie, jeśli jest takowa możliwość. Oczywiście sprzedanie go na własną rękę, zwłaszcza kiedy ciąży na nim dług nie będzie proste. W takim przypadku z pomocą przychodzi nasz firma M1M2, która specjalizuje się nie tylko w skupie nieruchomości ale również w ich oddłużaniu, a także wymianie (np. na mniejsze). Dzięki nam w razie problemów z nieruchomością mogą Państwo uniknąć przykrych sytuacji takich jak licytacja komornicza, wysokie koszty z nią związane czy eksmisja. Również dzięki "dobrowolnej" sprzedaży mieszkania można zyskać za nie lepszą cenę niż podczas licytacji komorniczej. Jeśli więc skorzystacie z usług naszej firmy nie będziecie musieli zajmować się właściwie niczym - przejmujemy całą sprawę - negocjacje, prowadzenie dokumentacji... Państwo będziecie informowani o postępach w sprawie.

Oddłużanie lokatorów - jakie niesie ze sobą korzyści?

Coraz więcej osób decyduje się na oddłużanie mieszkań właśnie poprzez ich dobrowolną sprzedaż, zgłaszając się do naszej firmy - otrzymają Państwo gotówkę do ręki - nawet do kilku dni.
Sprzedaż mieszkania jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż codzienne zmaganie się z długiem ciążącym na dużym mieszkaniu, którego nagle nie możemy opłacać jak do tej pory - z wielu powodów. Trzeba pamiętać, że im szybciej udadzą się Państwo z problemem do naszej firmy M1M2 skupującej mieszkania tym lepiej - oczywiście, pomożemy Państwu na każdym etapie zadłużenia mieszkania, nawet jeśli jest ono wystawione już na licytację komorniczą - ale po co zwlekać - im szybciej tym lepiej i bezpieczniej dla was, dłużników.

Oddłużanie lokatorów - czas, czas, czas!

Osobom, które zainteresowane są oddłużeniem mieszkania zależy głównie na czasie. Jest to przecież oczywiste zwłaszcza kiedy wierzyciel (bank bądź inna instytucja) grozi wszczęciem postępowania egzekucyjnego. W takiej sytuacji samodzielna, szybka sprzedaż mieszkania nie będzie łatwa - często wręcz niemożliwa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dlatego właśnie jeśli pojawiły się kłopoty finansowe, warto skorzystać z naszej oferty dotyczącej skupu mieszkań i ich oddłużaniem.
Firma M1M2 działa na terenie Krakowa i okolic z powodzeniem od wielu lat.

!!! NA CHWILĘ OBECNĄ NIE PROWADZIMY POWYŻSZYCH USŁUG !!!

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!