736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Renta hipoteczna - renta dożywotniaRenta hipoteczna Rzepin / renta dożywotnia Rzepin

Renta hipoteczna Rzepin jest dokładnie tym samym do renta dożywotnia Rzepin – postaramy się najlepiej jak to możliwe wyjaśnić zagadnienie.

Jeżeli masz ponad 60 lat, wkrótce przechodzisz na emeryturę i martwisz się czy to co wypracowałeś wystarczy Ci na opłaty za mieszkanie, na leki i na życie? Przez całe życie marzyłeś, że może kiedyś na emeryturze w końcu będziesz miał czas wyjechać na prawdziwe wakacje, pozwiedzać świat? A teraz okazuje się, że te marzenia pozostaną tylko marzeniami. Owszem posiadasz majątek ale ten majątek jest Twoim domem, Twoim mieszkaniem. Przez lata ciężko pracowałeś, aby na starość mieć pewny dach nad głową.

Nasze społeczeństwo się starzeje. Mamy coraz mniejszy przyrost naturalny, a co za tym idzie coraz niższe emerytury, które często nie wystarczają na utrzymanie i godne życie. Pozostają nam środki zgromadzone na różnego rodzaju funduszach, oszczędności lub nieruchomości. Nie zawsze jednak te oszczędności posiadamy, a koszty utrzymania nieruchomości wciąż rosną. Więc możemy je albo sprzedać i kupić mniejsze lokum albo podnająć. Od niedawna mamy na rynku trzecią możliwość rozwiązania Twoich problemów finansowych. Naszą propozycją jest renta hipoteczna Rzepin zwana inaczej rentą dożywotnią. W zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości gwarantujemy Ci stały dochód. Renta dożywotnia Rzepin zwana inaczej odwróconym kredytem hipotecznym z powodzeniem funkcjonuje w wielu krajach. Senior otrzymuje co miesiąc dodatkowe źródło dochodu w zamian za obciążenie swojego mieszkania. Jednocześnie nadal pozostaje użytkownikiem swoich czterech kątów i może z nich dowolnie korzystać.

Renta hipoteczna Rzepin – dla kogo?

Renta hipoteczna Rzepin jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają zbyt dużych oszczędności, nie mogą liczyć na wsparcie bliskich. To jaką kwotę otrzymasz co miesiąc na swoje konto zależy od tego jakiej jesteś płci, w jakim jesteś wieku oraz czy posiadasz prawo własności do nieruchomości bądź posiadasz też spółdzielcze prawo własności. Dobrze byłoby gdyby mieszkanie nie było obciążone wpisami w księdze wieczystej. Istotna jest również lokalizacja lokalu, standard nieruchomości. Jeżeli nurtuje Cię w jaki sposób to wszystko wygląda i w dobie wysokiej inflacji zastanawiasz się jak sobie ze wszystkim poradzisz zapraszamy do nas. Nasi pracownicy wszystko wyjaśnią, doradzą i pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zadbamy o rzetelną wycenę Twojej nieruchomości, sprawdzimy jaki jest jej stan prawny i poinformujemy Cię o wysokości świadczenia, które będziesz otrzymywać co miesiąc. Świadczenie to będzie dodatkiem do Twojej skromnej emerytury i co najważniejsze z mieszkania będziesz miał prawo korzystać do swojej śmierci. Koszty utrzymania mieszkania, czyli ubezpieczenie, podatek od nieruchomości, czynsz ponosimy my, a Ty będziesz opłacał tylko bieżące rachunki za wodę, gaz oraz drobne naprawy wynikające z jego użytkowania. To wszystko będzie uregulowane w umowie, która z Państwem podpiszemy u notariusza.

Renta dożywotnia Rzepin – czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Renta dożywotnia Rzepin jest umową zobowiązującą do przeniesienia własności nieruchomości w zamian za świadczenie, polegające na zapewnieniu zbywcy dożywotniego utrzymania, co jest określone w jej treści. Istotne jest to, że przeciwko prawu dożywocia nie działa rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych. Oznacza to, że prawo dożywocia jest skuteczne względem każdoczesnego nabywcy nieruchomości niezależnie od tego, czy zostanie ono ujawnione w księdze wieczystej. W konsekwencji, nabywca nieruchomości nie może powoływać się na brak wpisu prawa dożywocia w księdze wieczystej jako podstawy uzasadniającej nabycie nieruchomości bez obciążenia tym prawem niezależnie od tego, czy był w dobrej czy w złej wierze.

Tak jak zostało wspomniane umowa przekazania własności do mieszkania zostanie podpisana u notariusza. Prawo dożywotniego użytkowania nie jest prawem zbywalnym. Oznacza to, że nie można nieruchomości sprzedać lub przenieść na inną osobę oraz nie podlega spadkowi i zanika z dniem śmierci seniora. Nieruchomość z dniem podpisania umowy staje się własnością funduszu i nie będzie możliwości jego dziedziczenia. Za przekazanie prawa własności nie poniesiesz żadnych kosztów. Prawo dożywotniego użytkowania jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Możesz również być spokojny, nie otrzymasz nakazu opuszczenia lokalu. W zależności od wartości Twojego mieszkania wyliczona zostanie określona kwota pieniędzy, którą co miesiąc będziemy przelewali na Twoje konto. Musisz mieć jednak świadomość, że właściciel domu czy mieszkania zostaje zmieniony notarialnie i utrata nieruchomości jest już nieodwracalna. Dlatego trzeba taką decyzję głęboko przemyśleć. Zanotuj sobie pytania i wątpliwości przed podjęciem decyzji i przyjdź do nas. Nasi pracownicy na spokojnie, krok po kroku, wszystko Ci wyjaśnią i odpowiedzą na Twoje pytania.

Renta hipoteczna Rzepin podlega waloryzacji, która jest uzależniona od wskaźnika inflacji. Posiadając prawo dożywotniego użytkowania masz prawo wynajmować mieszkanie. Trzeba tylko podpisać umowę pomiędzy najemcą, użytkownikiem a właścicielem. Czynsz z wynajmu lokalu pobierasz Ty i opłacasz z tego tytułu podatek dochodowy.

Rynek umów o dożywocie funkcjonuje z powodzeniem już od około 10 lat. Często seniorzy podpisują tego typu umowy z kimś bliskim, znajomym czy opiekunem. Niestety osoby prywatne nie posiadają wiedzy i zaplecza kapitałowego aby rzetelnie i bezpiecznie wywiązywać się z zawartej umowy. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z naszą firmą, ponieważ dbamy o dobro klienta. Renta dożywotnia lub inaczej hipoteczna to rozwiązanie, w którym fundusz szacuje ryzyko, bierze go na siebie i zobowiązuje się do wypłacania świadczeń, aż do śmierci seniora. Nie ryzykuj. Zadzwoń lub wyślij do nas e-mail. Nasz pracownik zadzwoni w wybranym przez Ciebie terminie, aby poznać Twoje oczekiwania i wyjaśni wszelkie Twoje wątpliwości.

Renta dożywotnia Rzepin daje Ci możliwość spokojnego przeżycia sędziwego wieku, bez nerwów, stresu o kolejny godnie przeżyty dzień.

Renta hipoteczna Rzepin jest dobrym rozwiązaniem… zachęcamy do kontaktu w tej sprawie z naszą firmę.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!