736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym?JAK SPRZEDAĆ MIEJSCE W GARAŻU PODZIEMNYM?

Miejsce w garażu podziemnym nie jest samodzielnym lokalem, do którego moglibyśmy uzyskać prawo własności.
Generalnie cała powierzchnia parkingu podziemnego należy do właścicieli mieszkań, do których przypisany jest (na umowie) sam parking. Jest jednak możliwość by wykupić dane miejsce postojowe - w jaki sposób?

W przypadku kiedy garaż został wyodrębniony w budynku jako samodzielny lokal, wtedy kupno miejsca postojowego odbywa się poprzez kupno lokalu - do którego owo miejsce należy.

W praktyce - kiedy kupujemy mieszkanie wraz z miejscem postojowym, kupujemy udział który wynosi 1/100 miejsc (zakładając, że parking jest na 100 samochodów). Jednak! W umowie kupna mieszkania, od razu określa się że właściciel mieszkania ma prawo do korzystania z określonego miejsc parkingowego a także! do korzystania z tego miejsca przez osobę, która odkupi mieszkanie od właściciela.

ALE!
W momencie gdy garaż nie został wyodrębniony w budynku jako samodzielny lokal wchodzi on wtedy w skład nieruchomości wspólnej. Osoba posiadająca mieszkanie może korzystać z miejsca parkingowego według umowy - nie może jednak go sprzedać - bo w takim przypadku w momencie kiedy nastąpi sprzedaż mieszkania, nowy nabywca nabiera praw do parkowania na danym miejscu parkingowym, przypisanym do jego numeru mieszkania.
Ustanowienie służebności parkowania pojazdu następuje w momencie kiedy kupno lokalu odbędzie się u dewelopera.

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym - co sprawdzić przed wykupem miejsca?
Przede wszystkim zacznijmy od zebrania wymaganych dokumentów do sprzedaży miejsca w garażu podziemnym.

Koniecznie będą bowiem takie dokumenty jak:

    • aktualne zaświadczenie, stan prawny
    • odpis zwykły księgi wieczystej, jeśli takowa została założona
    • zaświadczenie z urzędu, że nikt inny nie ma praw do danego miejsca postojowego
    • podstawa nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do miejsca postojowego przez osobę sprzedającą (przydział, umowa)

 

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym - jeśli mam do tego prawo?
Kiedy już sprawdzili Państwo wszelką dokumentację i jest pewność, że miejsce parkingowe w garażu podziemnym należy na pewno do Państwa (wasza własność), ma swoją księgę wieczystą - można je sprzedać. Jak jednak zrobić to szybko i z minimalnymi formalnościami?

Najlepszą drogą jest wypełnienie formularza odpowiadającego konkretnej nieruchomości na naszej stronie, a nasi agenci zajmą się już wszystkimi formalnościami za Państwa. Działamy szybko i bardzo profesjonalnie, do każdej sporawy podchodzimy w sposób indywidualny – robimy wszystko by jak najszybciej móc odkupić nieruchomość i wypłacić pieniądze do ręki. Najczęściej taka sprzedaż trwa zaledwie kilka dni!

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym?
Nasza firma M1M2 działa na terenie samego Krakowa jak i w jego okolicach.
Posiadają Państwo nieruchomość na sprzedaż i chcieliby Państwo szybko się jej pozbyć? U nas uzyskasz pomoc! Dodatkowo zajmujemy się oddłużaniem nieruchomości i skupem mieszkań. Mogą Państwo naprawdę szybko sprzedać swoje miejsce w garażu podziemnym i otrzymać gotówkę do ręki nawet w kilka dni od zgłoszenia chęci sprzedaży.

Zapraszamy do M1M2

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!