736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym?JAK SPRZEDAĆ MIEJSCE W GARAŻU PODZIEMNYM?

Miejsce w garażu podziemnym nie jest samodzielnym lokalem, do którego moglibyśmy uzyskać prawo własności. Generalnie cała powierzchnia parkingu podziemnego należy do właścicieli mieszkań, do których przypisany jest (na umowie) sam parking.

Jest jednak możliwość by sprzedać dane miejsce postojowe. W jaki sposób?

W przypadku kiedy garaż został wyodrębniony w budynku jako samodzielny lokal, wtedy kupno miejsca postojowego odbywa się poprzez kupno lokalu - do którego owo miejsce należy.

W praktyce - kiedy kupujemy mieszkanie wraz z miejscem postojowym, kupujemy udział który wynosi 1/100 miejsc (zakładając, że parking jest na 100 samochodów). Jednak! W umowie kupna mieszkania, od razu określa się że właściciel mieszkania ma prawo do korzystania z określonego miejsc parkingowego a także! do korzystania z tego miejsca przez osobę, która odkupi mieszkanie od właściciela (dział III księgi wieczystej prowadzonej dla lokalu garażowego).

ALE!
W momencie gdy garaż nie został wyodrębniony w budynku jako samodzielny lokal wchodzi on wtedy w skład nieruchomości wspólnej. Osoba posiadająca mieszkanie może korzystać z miejsca parkingowego według umowy - nie może jednak go sprzedać - bo w takim przypadku w momencie kiedy nastąpi sprzedaż mieszkania, nowy nabywca nabiera praw do parkowania na danym miejscu parkingowym, przypisanym do jego numeru mieszkania.
Ustanowienie służebności pakowania pojazdu następuje w momencie kiedy kupno lokalu odbędzie się u dewelopera.

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym - co sprawdzić przed wykupem miejsca?

Przede wszystkim zacznijmy od zebrania wymaganych dokumentów do sprzedaży miejsca w garażu podziemnym.

Koniecznie będą bowiem takie dokumenty jak:

    • aktualne zaświadczenie, stan prawny
    • odpis zwykły księgi wieczystej, jeśli takowa została założona
    • zaświadczenie z urzędu, że nikt inny nie ma praw do danego miejsca postojowego
    • podstawa nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do miejsca postojowego przez osobę sprzedającą (przydział, umowa)

 

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym - jeśli mam do tego prawo?

Kiedy już sprawdziliście wszelką dokumentację i macie pewność, że miejsce parkingowe w garażu podziemnym należy na pewno do was, jest waszą własnością, ma swoją księgę wieczystą - możecie je sprzedać. Jak jednak zrobić to szybko i z minimalnymi formalnościami?

Oczywiście możecie zająć się tym samodzielnie - wydrukować kilka ogłoszeń, powiesić je na parkingu, dodać ogłoszenia do sieci czy do lokalnej gazety...
Jeśli jednak nie macie ani czasu ani nie czujecie się na siłach by dokonywać takich rzeczy samodzielnie - możecie skorzystać z opcji skupu nieruchomości!

Skup nieruchomości to agencje, które kupują od klientów nieruchomości takie jak lokale użytkowe, domy, mieszkania, garaże... - nie otrzymacie stu procent wartości nieruchomości - jednak kwota na pewno was zadowoli, a co najważniejsze - pieniądze dostaniecie szybko i do ręki.

Jak sprzedać miejsce w garażu podziemnym na terenie Krakowa?

Jedną z firm zajmującą się skupem nieruchomości, ich oddłużaniem i pomocą w uzyskaniu płynności finansowej jest firma M1M2 z Krakowa - działa na terenie samego Krakowa jak i w jego okolicach.

Masz nieruchomość na sprzedaż i chcesz się jej szybko pozbyć? Udaj się do skupu nieruchomości - tam uzyskasz pomoc i szybko pozbędziesz się problemu jaką jest sprzedaż nieruchomości.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!