736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać działkę rolno budowlanąJAK SPRZEDAĆ DZIAŁKĘ ROLNO - BUDOWLANĄ?

Każdy z nas wie czym jest działka budowlana (działka na której można postawić nieruchomość), zaś działka rolna to pole do uprawy. Czym jednak jest działka rolno-budowlana?

Prosto rzecz ujmując: działka rolno-budowlana to działka mieszana, składa się zarówno z części budowlanej, czyli tej na której możemy postawić nieruchomość jak i z części rolnej. Nie jest jednak łatwe rozgraniczenie ich, nie możemy zacząć budowy nieruchomości gdzie nam wygodnie. Najpierw musimy dowiedzieć się gdzie i czy w ogóle możliwe jest postawienie nieruchomości na działce rolno-budowlanej.

Skąd zaczerpnąć informacji? Należy udać się do właściwego urzędu gminy z wnioskiem o sprawdzenie z czy można na działce postawić nieruchomość. Wszystko zależy od warunków zamieszczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy - jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie istnieje - a to niestety w Polsce jest bardzo często spotykane.

Jak sprzedać działkę rolno-budowlana?
Jeśli masz dokumenty potwierdzające czy działka może być zabudowana, sprzedaż będzie nieco łatwiejsza, a na pewno szybsza.
Coraz więcej ludzi chce wyjechać na wieś i mieć kawałek własnego pola.
Jeśli nie spieszy Ci się ze sprzedażą - zrób zdjęcia, dodaj ogłoszenia w sieci bądź w lokalnych gazetach...
Możesz też zgłosić chęć sprzedaży do biura nieruchomości - to jednak może Cię sporo kosztować. Jeśli bardzo spieszy Ci się ze sprzedażą, bo wyjeżdżasz czy odziedziczyłem taka działkę w spadku i chcesz ją szybko spieniężyć - udaj się do skupu nieruchomości - w parę dni pozbędziesz się problemu i dostaniesz gotówkę do ręki - nie będzie to sto procent wartości działki, ale kwota na pewno Cię zadowoli.

Jeśli jesteś zainteresowany nie sprzedażą, a kupnem tego typu mieszanej działki, wiedz, że działki rolno-budowlane poszły dość mocno w dół. Warto więc zainwestować w tego typu działkę, jednak wcześniej sprawdzić czy na pewno będzie można na niej postawić nieruchomość.

Jak sprzedać działkę rolno-budowlana - wymagane dokumenty

  • odpis z księgi wieczystej
  • dokument stwierdzający nabycie prawa własności (akt notarialny lub postanowienie sądu)
  • wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
  • wyrys z rejestru gruntów
  • wypis z ewidencji gruntów (z Miejskiego lub Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej)
  • warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta

 

Jeśli zastanawiasz się jak sprzedać działkę rolno-budowlaną szybko bo chcesz pozbyć się problemu, najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż działki w skupie.

Na czym polega skup nieruchomości?
Kontaktujesz się z agentem firmy, przyjeżdża na miejsce, wycenia działkę a już na drugi dzień możecie udać się do notariusza by podpisać umowę kupna-sprzedaży i dostać gotówkę do ręki. Firma M1M2 jest jedną z takich firm, która skupuje nieruchomości. Działą na terenie Krakowa i okolic. Możecie dostać w skupie nawet 80% wartości nieruchomości czy działki – najważniejsze, że pieniądze dostaniecie szybko i pozbędziecie się problemu.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!