736 915 115
Jesteśmy do Twojej dyspozycji praktycznie 7 dni w tygodniu! ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ

Jak sprzedać działkę rolno budowlanąJAK SPRZEDAĆ DZIAŁKĘ ROLNO - BUDOWLANĄ?

Każdy z nas wie czym jest działka budowlana (działka na której można postawić nieruchomość), zaś działka rolna to pole do uprawy. Czym jednak jest działka rolno-budowlana?

Prosto rzecz ujmując: działka rolno-budowlana to działka mieszana, składa się zarówno z części budowlanej, czyli tej na której możemy postawić nieruchomość jak i z części rolnej. Nie jest jednak łatwe rozgraniczenie ich, nie możemy zacząć budowy nieruchomości gdzie nam wygodnie. Najpierw musimy dowiedzieć się gdzie i czy w ogóle możliwe jest postawienie nieruchomości na działce rolno-budowlanej.

Skąd zaczerpnąć informacji? Należy udać się do właściwego urzędu gminy z wnioskiem o sprawdzenie z czy można na działce postawić nieruchomość. Wszystko zależy od warunków zamieszczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy - jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie istnieje - a to niestety w Polsce jest bardzo często spotykane.

Jak sprzedać działkę rolno-budowlana?
Jeśli nie mają Państwo czasu na załatwianie formalności, potrzebują Państwo szybkiej gotówki – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą M1M2 – która od lat prowadzi skup nieruchomości – działamy na najwyższym poziomie, do każdej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo dostępny formularz za pomocą którego mogą Państwo zgłosić chęć sprzedaży nieruchomości. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h po zapoznaniu się z Państwa sprawą. W parę dni mogą Państwo pozbyć się problemu i dostać gotówkę do ręki – może to być nawet 80% wartości nieruchomości – co więcej - jeśli nieruchomość jest zadłużona –również pomożemy Państwu i kupimy nieruchomość.

Jak sprzedać działkę rolno-budowlana - wymagane dokumenty:

  • odpis z księgi wieczystej
  • dokument stwierdzający nabycie prawa własności (akt notarialny lub postanowienie sądu)
  • wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  • wypis z rejestru gruntów
  • wypis z ewidencji gruntów (z Miejskiego lub Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej)
  • warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta

 

Jeśli jakiekolwiek formalności sprawiają Państwu problem - specjaliści z naszej firmy zajmą się wszystkim samodzielnie – a Państwo będą informowani o postępach.

Jeśli zastanawiają się Państwo jak sprzedać działkę rolno-budowlaną szybko i za gotówkę najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z nami – specjalistami z M1M2. Czekamy na Państwa wiadomość.

Skontaktuj się z nami! Postaramy się rozwiązać Twoje problemy z nieruchomością!